Hrajeme si na školu

„Až půjdu do školy, tam do té velké,
budu mít aktovku, do ní se vejde:
pouzdro a sešity, knihy a barvičky,
v ruce si ponesu pytlíček na cvičky.
Ve třídě každý již své místo má,
těším se, až budu žák 1.A.“

V rámci týdenního tématu jsme si hráli na školu. Třída předškoláků Červených jablíček se proměnila v žáky ZŠ.  Děti si hrály na školáky, každý si vybral kamaráda, vedle kterého bude sedět  a vyučování předmětu prvouky v podání pana učitele Jirky mohlo začít. Pan učitel se se svými žáky pozdravil a seznámil děti se životem ptactva (tažní a kteří zůstávají přes zimu u nás, názvy jednotlivých druhů ptáků, potrava, apod.). Vyvolával si žáky, kteří se pěkně hlásili k tabuli, a samozřejmě nešetřil pochvalou. Na závěr si každý splnil svůj pracovní úkol.
Ve čtvrtek jsme měli možnost navštívit místní ZŠ v Jablůnce. Paní učitelka nás spolu s dětmi z 1. třídy velmi hezky přivítala a to písničkou „ Já do lesa nepojedu“. Předškoláci z MŠ  prvňáčkům zazpívali píseň „ Cirkus.“ Poté se každý předškolák představil svým jménem a příjmením a následovala ukázka čtení a počítání dětí 1. třídy. Byli jsme mile překvapeni, jak hezky jim to šlo.
Paní učitelka se svými prvňáčky měla pro nás připravená jednotlivá stanoviště s úkoly: vystřihování geometrických tvarů, modelování písmenek, grafomotorické listy, počítání, apod. Našim budoucím školákům se velice dařilo a dostali od prvňáčků velkou pochvalu. Na závěr jsme si vzájemně předali dárečky a společně pohráli ve školní družině.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Mgr. Haně Zálešákové a jejím prvňáčkům za krásně strávené společné dopoledne. Těšíme na další spolupráci.