Kniha je můj kamarád

Začal měsíc březen a s ním i nové týdenní téma:“KNIHA JE MŮJ KAMARÁD“

Během tohoto týdne jsme si povídali o knížkách a jejich využití, zahráli jsme si ve školce na knihovnu a dokonce jsme měli možnost navštívit knihkupectví a Masarykovu veřejnou knihovnu ve Vsetíně s informačním centrem.
Z Jablůnky na Vsetín jsme se dopravili vlakem. Děti byly z cestování velmi nadšené. Paní knihovnice nás provedla celou budovou, děti si prohlédly jednotlivá oddělení, a na závěr nám přečetla pohádku z knížky “ O myšce a jablíčku“.  Z knihkupectví jsme si dovezli do naši třídy novou knížku.
Samozřejmě jsme navštívili i knihovnu v Jablůnce, kde nás mile přivítala paní knihovnice Havlíková s panem spisovatelem Stanislavem Chromčákem, který měl pro děti připravený hezký program a seznámil nás s tím, jak se taková kniha vyrábí. Představil nám i svou knihu „Pohádky z tátovy hlavy“. Děti si také vyzkoušely zahrát na ilustrátory. Z knihovny jsme si vypůjčili pár knížek.

Ve školce mám plno knížek,
listovat v nich smím.
Že v nich nesmím listy trhat,
to už dávno vím.