Lidské tělo, zdraví, smysly

Posledních čtrnáct dní jsme se věnovali tématu „Lidské tělo, lékař, smysly.“ Společně jsme vytvořili „lidské tělo“, které jsme doplnili obrázky vnitřních orgánů, pomocí kterých jsme se naučili správné umístění v lidském těle či jeho význam pro náš život. Skládali jsme pěnovou kostru, vysvětlili si význam kůže nebo jak funguje močový měchýř a plíce s pomocí různých pokusů. Nejoblíbenější činností děti byla námětová hra „na lékaře“. Povídali jsme si o lékařích, nemocech, bacilech či zdraví a zdravém životním stylu. V rámci tématu „smysly“ děti plnily různé úkoly (zrakové, sluchové, čichové, chuťové a hmatové). Odměnou na konci těchto témat bylo využití zrakového, sluchového či hmatového smyslu- byli jsme se projít na Jablůnecké paseky, kde si děti mohly pohrát s pejskem od naší Lucinky. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *