„Měsíc knihy – pohádek“

Začátek měsíce března prožily nejmladší děti v duchu pohádek či pohádkových knížek. V pondělí na děti ve školce čekal kos Oskárek, který je celým týdnem provázel. V pondělí se s dětmi vydal na pohádkový ostrov, kde bydlela Šípková Růženka. Děti se seznámily s pohádkou a vytvořili jsme Růžence „šípkový“ zámek z papíru i z molitanových kostek. Úterým nás provázely hned dvě pohádky a to „Popelka“ a „Červená Karkulka„. Ve středu se děti seznámily s pohádkou „O kohoutkovi a slepičce„. Následující den na děti ve školce čekala pohádka „O Sněhurce a sedmi trpaslících„. Dopoledne děti zavítaly do místní knihovny, kde jim paní knihovnice představila různé pohádkové knížky. Poslední den byl věnován pohádce „O třech prasátkách„.

V průběhu celého týdne jsme poznávali na obrázcích nejznámější pohádky a pohádkové postavy.