Odpolední výlet na farmu

Ani červnové horké počasí nás neodradilo od návštěvy FARMY V HOŠŤÁLKOVÉ, která je součástí ZD Mír Ratiboř stejně jako naše oblíbená a mnohokrát navštívená FARMA PRŽNO. Rádi jsme přijali pozvání pana předsedy Zdenka Adámka k prohlídce modernizované farmy pro krávy, jejich telátka v nedaleké Hošťálkové. Děti společně s rodiči si prohlédli moderní provoz, kde kravičky nejsou uvázané, mají volný pohyb a dokonce i výběh, pan předseda nám vysvětlil péči o kravičky, systém chovu i zajímavou, moderní a ekologickou recyklaci odpadu z farmy. Čisté, spokojené krávy, spousta krásných telátek, drbátka pro krávy i pozorování dojení, automatický úklid hnoje. Děti i s rodiči si užili pěkné odpoledne a děti se přesvědčily, že i mléko z obchodu se musí nejdříve od kravičky nadojit.

Na závěr nás opět čekala výborná ochutnávka produktů z kravského mléka i výborné chlazené mléko. Naše velké poděkování si zaslouží  pan předseda i vedoucí zootechnička, kteří se o nás starali.

Děkujeme a těšíme na další pozvání.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *