Voda, voděnka

V průběhu tohoto týdne jsme si povídali o vodě, proč je nejen pro nás voda důležitá a o zvířátkách žijícíh u vody či ve vodě. Hned v pondělí jsme navštívili rybník, kde nám Viktorka ukázala, jaké mají v rybníku ryby. Pozorovali jsme i jiné vodní živočichy- vážky, vodoměrky, komáry. V úterý nás čekalo dopoledne s hasiči, kteří také využívají vodu. Další dny děti tvořily kapičky pomocí bublinkové techniky a krásné rybičky, které se jim moc podařily. V pátek naši školku navštívili hokejisté, kteří také využívají vodu, ale ve formě ledu. I my jsme si ve školce udělali pár pokusů s vodou. Ukázali jsme si skupenství vody- led, pára, tekoucí voda. Děti kreslily pomocí ledu obrázky dle své fantazie a taky procvičovaly dech pomocí brčka a vody- bublinková zábava.