Vzkazy

Zde nám můžete zanechat Vaše vzkazy:

19 komentářů

1. Karelnesebarel napsal:

Dobrý den, nezávisle by mě zajímalo jak je to ve školce s jídly, jako smaž. ku.řízek., nebo sekaná, či špekáčky, příp. plísňové sýry – např. niva. Myslím tím, po výživové stránce. Nepřijde mi, že smažené, či uzené je vhodné do škol, natož do školek. Mohu znát Váš erudovaný pohled na věc. Za našich mladých let, se to samo jedlo, tedy ve škole co vím. Přijde mi však, že tyto jídla jsou nezdravá a děti se jich nabaží v budoucnu dostatečně, tak kam pospíchat. Děkuji za odpověď Karel

Dobý den, pane Karle,
      stravování předškolních dětí všeobecně v MŠ má několik pravidel, která by měla být dodržována. Jsou také předmětem kontroly hygieniků. Jídelníček pro děti by měl obsahovat všechny skupiny potravin, které jsou důležité pro zdravý vývoj a růst dětí. Měla by převažovat zdravá, netučná jídla z čerstvých surovin, ale pro zpestření jídelníčku je možné zařadit i jídlo smažené. Mletá masa jsou běžně zařazována do jídelníčku a přidáním luštěnin nebo rybího masa do karbanátků děti dostanou zdravý pokrm, aniž by to chuťově poznaly. Uzeniny do jídelníčku nepatří, sladká jídla mohou být zařazována v rámci bezmasého dne, cca 2x v měsíci. Zařazování zdravých potravin a surovin do jídelníčku sleduje tzv. spotřební koš. Je to dobrý a přehledný pomocník pro vedoucí a kuchařky, aby každý měsíc mohly vyhodnocovat a případně upravit jídelníček tak, aby splňoval všechny požadavky na zdravou výživu dětí.

S pozdravem Marcela Zavadilová

Vedoucí školní jídelny MŠ Jablůnka

2. Hana Jabůrková napsal:

Vaše pěkné stránky, vesele lemované malými hlavonožci – jablíčky, občas prohlédnu a těším se z práce, kterou pro své děti děláte. Máme u vás také svého vnoučka, a tak alespoň vím, co s ním mohu aktuálně probrat, když se jedenkrát týdně navštívíme. Ať se vám vše daří a práce s dětmi a pro děti vás stále baví! HJ

• Marie napsal:

Paní Jabůrková, děkujeme za pochvalu. Práce s dětmi je náročná, ale nádherná, jsem ráda že navštěvujete naše stránky. Budeme se i nadále snažit přinášet aktuální informace a fotky ze života naší školky.

3. Iveta Povalová napsal:

Dobrý den budete opět zveřejňovat jídelníček školky na vašich stránkách? Děkuji za odpověď :-). Školka je krásná a malé se v ní moc líbí,těší se do ní. Velká pochvala.

Dobrý den.
      Ano, od 5. 9. 2016 budou pravidelně zveřejňovány jídelníčky pro MŠ.
      Věra Martinková – vedoucí jídelny

4. Zdenka Michutová napsal:

Chválím stránky ,máte zajímavé aktivity, kdybych byla dítě, určitě by se mi ve Vaší škole líbilo! Hodně síly, nápadů, tvořivosti, ale především krásné prázdniny ! Zdena

5. Hana Gombárová napsal:

Jsem pravidelnou čtenářkou vašich stránek. Mám ve vaší školce synovce Ondru a ráda si prohlížím fotografie z akcí, které ve školce pořádáte. Program školky je velice pestrý a z fotek je vidět spokojenost dětí. Bydlím poměrně daleko od Jablůnky, takže si Ondráška užívám hlavně v létě, ale díky vám o něm vím téměř každý den po celý rok. S pozdravem Hana G.

• Marie napsal:

Paní Gombárová, děkujeme Vám za příspěvek a pochvalu, jsme rádi, že Vám naše stránky dělají radost a jsou užitečné.

6. Květa Svobodová napsal:

Přeju všem pracovnicím MŠ, paní ředitelce, paním učitelkám, paní uklízečce i kolektivu kuchyně veselé a pohodové vánoce. Přes prázdniny si odpočiňte a naberte nové čerstvé síly do dalšího roku. Bude jich určitě zapotřebí. Tak v příštím roce 2014 opět nashledanou. Květa

7. Květa Svobodová napsal:

Dobrý den. Moc chválím paní ředitelku, paní učitelky i kuchyń pod vedením Věrky, za velikou vstřícnost i pro nás pracující babičky, které vodíme děťátka do MŠ už brzo ráno. Otevírací doba od 6.15 je úžasná.Děkuji všem, kteří se o naše zlatíčka celý den staráte a všem vám přeju do nového školního roku pevné nervy,dobré zdraví a vždy dobrou náladu. Květa

• Marie napsal:

Jsme moc rády, že naše webové stránky sledují nejen rodiče, ale i babičky – to je super. Babičko Květo, děkujeme za pochvalu, těší nás to, motivuje a posiluje v naší práci. Ještě jednou upřímně děkujeme.

8. Ilča Uhříková napsal:

Dobrý den paní ředitelko, také moc chválím za krásné stránky a bezvadný přístup jak k dětem, tak i k rodičům. Jsem ráda, že máme tak úžasnou školku. Těšíme se na společné akce.

9. Koňaříková napsal:

Tak se omlouvám, všechno tu o akcích máte. Jen jsem špatně hledala. Je to tu moc hezké. Obdivuji, co všechno, paní ředitelko,zvládnete. Jen tak dále.

10. Z. napsal:

Máte to tu moc hezké