Den dětí ve třídě Zelených jablíček

Minulý týden jsme u středňáčků oslavovali mezinárodní den dětí. Celý týden jsme cestovali po světě, povídali si o kultuře, zvířátkách a hlavně o dětech jiných národností. V pondělí jsme jeli mašinkou do Asie, kde jsme se naučili básničku o pandě, vyrobili “asijský vějíř” a postavili “velkou čínskou zeď”. V úterý děti postavily loďku na cestu do Austrálie, kde jsme se dozvěděli o klokanech, vyrobili si “bumerang” a ten samý den nás ještě čekala cesta do Afriky, kde se děti učily písničku “Pro černouška”. Ve středu proběhl let balonem do Ameriky, kde jsme si pomocí vyrobených čelenek zahráli na indiány, naučili se indiánskou písničku “HEY, HENAME ,” a indiánský pokřik. Ve čtvrtek konečně nastal indiánský hon za pokladem. Na děti čekalo občerstvení v podobě ovoce a dětského šampusu a v nalezeném pokladu malý dáreček. V pátek jsme si pořádně protáhli tělíčka na cestu domů do EVROPY, děti si zasoutěžily a za odměnu jim byla přidělena zasloužená medaile.